ANA SAYFA

yazarlık yolculuğu

Üç ödüllü tiyatro oyunu bulunan, farklı şehir tiyatroları ve özel tiyatrolarda oyunları sahnelenen yazarın, yetişkinlere, gençlere ve çocuklara yönelik yirmi tiyatro oyunu bulunmaktadır.

Bir romanı ödüllü, iki romanı yayınlanmış olan yazarın, farklı konularda yayınlanmış kitaplarının dışında, yayıncısını arayan altı romanı daha vardır.

Üç ayrı sinema filmi senaryosu ödül kazanan, birisi sinema filmi olarak çekilen, belgesel senaryoları TRT’de yayınlanan yazarın, çok sayıdaki sinema ve dizi film projesi yapımcısını aramaktadır.

ayın köşe yazıları

Yokluğuna Alışamadık Nurhan Hoca 

Çoğunuzun adını sanını duymadığı Kutsal Motor’ adında bir YouTube kanalı var. Vestel’in sponsorluğunu yaptığı ‘Aşırı Ünlülerle Kısa Görüşmeler’ adındaki programda ‘aşırı ünlü’ gördükleriyle sohbet ediyorlarBu programın 38. bölümünde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda oynadığı roller ve dizi filmlerdeki başarılı performanslarıyla tanıdığımız Barış Falay’ı ikinci kez ağırladılar. Prof. Dr. Nurhan Karadağ’ın yetiştirdiği binlerce öğrenciden birisi olan Barış Falay ile iletişim mezunu sunucu Zeynep Ocak arasında şöyle bir diyalog geçti:

O.“Sen hangi okuldansın?”

F.“Ankara, dil tarih oyunculuğu bitirdim.”  >>>

İlk Güzellik Yarışması 

Zor bir yıl olarak hatırlanacak 2020’yi mitoloji hakkındaki bilgilerimi tazeleyerek geçirdim. Yeri gelmişken ‘Yunan Mitolojisi’ olarak ezberlerimizde bulunan Ege Mitolojisi’nin Yunan coğrafyasından daha fazla Anadolu’da geçtiğini bilmekte fayda var.  

Antalya’da çekimlerini yaptığımız ‘Mendilim Kekik Kokuyor’ adındaki sinema filmimizi Mart ayında vizyona sokmuştuk. Likya Yolu’yla ilgili filmimizin çekimlerine de Mayıs ayında başlayacaktık. Bir anda dünyanın akışı değişti. ‘Ne oluyor?’ demeye fırsat bulamadan pandemi nedeniyle evlerimize kapandık. O günlerden beridir de yaşamlarımız allak bullak. Biz de sinema filmimizin çekimlerini 2021 yılına erteleyerek diğer projelerimizyöneldik. >>>

likya yolu

uzun metraj sinema filmi

Kendi küllerinizden yeniden doğmaya hazır mısınız?

A. Kadir Bozkurt’un senaryosunu yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği uzun metraj sinema filmi ‘Likya Yolu’ projesiyle ilgili çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. 500 kilometrelik Likya Yolu üstünde 2021 Nisan ayında çekimleri yapılacak sinema filminin yönetmenliğini Hakan Kurşun yapacak.

Videoyu oynat

mendilim kekik kokuyor

A. Kadir Bozkurt’un ödüllü senaryosunu yazdığı ve yapım ortaklarından olduğu uzun metrajlı sinema filmi “Mendilim Kekik Kokuyor” 6 Mart 2020 vizyona girdi.

"Her Zaman Yazar..."