Diğer Kitaplar

Adı: Dünyanın Zirvesine Tırmanış
Türü: Gezi / Dağcılık
Yayın Yılı: 2011
Yayınevi: Alfa Yayınları
Sayfa Sayısı : 272
Boyut: 20 x 27,5 cm
Kağıt: İthal Kuşe Kağıt
Kapak: Dikişli Kapak
Dili: Türkçe
ISBN: 9786051063515

KAPAK ARKASI
“Bugün bizim için en önemli nokta, yaşadığımız dünyada giderek tükenen enerji kaynaklarının verimli kullanımına olanak sağlamaktır. Bir Türk firması olarak, bu sonuç göğsümüzü kabartmakla kalmıyor, yaptığımız işin anlamını da tamamlıyor. İş hayatında bir son yok, yalnızca bir yol var ve bu yolu yaşıyoruz amacımıza doğru. Önemli olan yolda olmak, yoldan çıkmamak. Sevgili Nasuh Mahruki ve Yılmaz Sevgül’ü uğurlarken sadece sağsalim gidip dönmelerini dilemiştim, dedim ya önemli olan yolunda olmak diye. Dünyanın Zirvesi’ne çıkmak nasip oldu. Güzel de oldu. Yolda olun, sevgiyle kalın, enerjinizi doğru kullanın…”
CAN HAKAN KARACA

Adı: Dünyanın İnanılmaz Dalışları
Türü: Gezi / Dalış
Yayın Yılı: 2015
Yayınevi: Cantek Vakfı
Sayfa Sayısı: …
Boyut: …
Kağıt: İthal Kuşe Kağıt
Kapak: Dikişli Kapak
Dili: Türkçe / İngilizce
ISBN: 978-605-65659-0-8

ÖNSÖZ YAZSISI
Hız ve kontrol hissinin ön planda, manzaranın arka planda kaldığı araba yarışı gibi diğer tutkularımın aksine dalış tamamen ne gördüğümüz ile ilgilidir. Suyun ortasında uzaydaymışçasına yerçekimsiz bir şekilde askıda durmak büyüleyici bir histir. Fakat dalgıçlar sualtına yeryüzünden tamamen farklı o dünyayı tanımak için dalarlar. Akıntıda salınan mercan resifleri, imkansız açılarla büyüyen süngerler, güneş her vurduğunda renklerin bir gökkuşağına dönüşmesi, sualtında sonsuz sayılı şeridi olan görünmez bir otoyol varmış gibi hiçbir şeye dokunmadan yüzen milyonlarca balık türü olağandışı bir manzara sunar. Renklilik açısından biraz daha mütevazi ama berrak suyu, müthiş kaya yapıları ve büyüleyici dolu Akdeniz’de de saatlerce hayranlıkla manzarayı izleyebilirim. Sualtı dünyamızın milyarlarca yıl önce nasıl gözükmüş olabileceğinin fikrini verir sanki, her an binebildiğimiz bir zaman makinası gibi. Ama gerçekten öyle mi?

Adı: ‘Ahilik ve Ahi Evran’ Konulu Uluslararası Senaryo Eseri Yazma Yarışması (Göç Yolu Anadolu)
Türü: Uzun Metraj Sinema Senaryosu
Yayın Yılı: 2014
Yayınevi: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
Sayfa Sayısı: 803
Boyut:
Kağıt: Mat Kuşe
Kapak: Dikişli
Dili: Türkçe
ISBN:

2014 yılında Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Kültürünü Araştırma Ve Uygulama Merkezi’nin düzenlediği; ‘Ahi Evran Ve Ahilik’ konulu, Ödüllü, Uluslararası Senaryo Eseri Yarışması’nda ‘Göç yolu Anadolu’ adlı uzun metrajlı sinema senaryosu dereceye girerek ödüllendirildi ve kitap haline getirildi.

Adı: ‘Ahilik ve Ahi Evran’ Konulu Uluslararası Tiyatro Eseri Yazma Yarışması (Yol Atası Ahi Evran)
Türü: Tiyatro Oyunu
Yayın Yılı: 2014
Yayınevi: Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
Sayfa Sayısı: 348
Boyut:
Kağıt: Mat Kuşe
Kapak: Dikişli
Dili: Türkçe
ISBN:

Bu tiyatro oyunu, 2014 yılında Kırşehir’de, Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi organizatörlüğünde, Gümrük Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü, Kültür Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve İLESAM’ın (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) katkılarıyla düzenlenen; Tiyatro sanatçısı ve yönetmen Semih Sergen başkanlığında, Doç. Dr. Ayfer Şahin, Canan Kırımsoy (D.T. Baş Dramaturg), Öğr. Gör. İsmail Kasap, Hilmi Zafer Şahin (İ.B.B. Şehir Tiyatroları Sanat Yönetmeni), Hüseyin Sorgun (Tiyatro Eleştirmeni-Yazar), Mustafa Kurt (Devlet Tiyatroları Genel Müdürü), Necmettin Erkan (Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü), Prof. Dr. Selda Öndül, Prof. Dr. Şahmurat Arık ve Tuncer Cücenoğlu’ndan (Yazar) oluşturulan seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda; Uluslararası Ödüllü Ahi Evran ve Ahilik’ Konulu Tiyatro eserleri yarışmasında, 41 tiyatro oyunu arasından ödüllendirilerek kitap haline getirilmiştir.

Adı: Tiyatro Okullarda Oyun Metinleri (Ormanın Cinleri)
Türü: Çocuklara Yönelik Tiyatro Oyunları
Yayın Yılı: 2010
Yayınevi: İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ
Sayfa Sayısı: 614
Boyut:
Kağıt: Mat Kuşe
Kapak: Karton
Dili: Türkçe
ISBN:

Bu tiyatro oyunu ‘İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ’ projesi kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye girerek kitap haline getirilmiştir.