biyografi

1986 yılında Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite dönemi ve sonrasındaki birçok tiyatro oyununda, yönetmen ve oyuncu olarak çalıştı.

1988-1989 yıllarında, TRT Ankara Televizyonu’nda, ‘Acemiler İş Başında’ adındaki dizi film ve farklı belgesellerin yapımında yer aldı.

1990 yılında ‘Peri Kızı’ adındaki dizi filmde başrolde oynadı.

Çok yoğun olarak tiyatro ve televizyon projeleriyle uğraşırken, içsellikle yoğurduğu yazarlık çalışmalarına demlenme zamanı tanımaktaydı.

2007 yılında BİTİMSİZ YOL adındaki romanı Pentagram Yayınları tarafından basıldı.

2008 yılında KİBRİT KUTUSU adındaki romanı Pentagram Yayınları tarafından basıldı.

2008 yılında GÜL KRALIM GÜL adındaki çocuk oyunu Kemer Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelendi.

2010 yılında ORMANIN CİNLERİ adındaki tiyatro oyunu ‘İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Projesi’ kapsamında düzenlenen yarışmada dereceye girerek kitap haline getirildi.

2010 yılında Nasuh Mahruki ile Yılmaz Sevgül’ün Everest 2010 Ekspedisyonu’nuna yazar olarak katıldı ve DÜNYANIN ZİRVESİNE TIRMANIŞ adındaki ‘Dağcılık/Belgesel’ kitabı 2011 yılında Alfa Yayınları’ndan çıktı.

2011 yılında kadınlara yönelik, FEMALE DERGİSİ’nin ‘Simurg’ köşesine yazmaya başladığı yazılarını hala sürdürmektedir.

2013 yılında Eskişehir Valiliğinin düzenlediği; Yunus Emre konulu tiyatro yarışmasında ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜM adlı tiyatro oyunu ile KILIÇ ARTIĞI ANADOLU adlı uzun metrajlı sinema filmi senaryosu dereceye girerek ödüllendirildi.

2013 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından sahnelenmeye başlayan SİRKE TADINDA BÖĞÜRTLEN REÇELİ adındaki tiyatro oyunu altı yıl boyunca seyircisiyle buluşmaya devam etti.

2014 yılında Ahi Evran Üniversitesi Ahilik Kültürünü Araştırma Ve Uygulama Merkezi’nin düzenlediği; ‘Ahi Evran Ve Ahilik’ Konulu, Ödüllü, Uluslararası Senaryo Eseri Yarışması’nda GÖÇ YOLU ANADOLU; Tiyatro Eseri Yarışması’nda YOL ATASI AHİ EVRAN adlı eserleri dereceye girerek ödüllendirildi. İki ödüllü proje de kitap haline getirildi.

2014 sezonunda KIL ÇADIRLARIN DÜŞÜ adındaki tiyatro oyunu, İzmit Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından iki sezon sahnelendi.

2014 yılında TRT’de yayınlanan ‘KARADENİZ’DEN’ adlı 13 Bölümlük belgeselin metin yazarlığını yaptı.

2015 yılından beridir tiyatroya yönelik, TİYATRO GAZETESİnde köşe yazarlığı yapmaktadır.

2015 sezonunda GENÇ DEYİP GEÇENLER adlı gençlik oyunu, ‘Sanatla Yeniden Hayata’ projesi kapsamında BESSADER (Bağımlılar İçin Eğitim Sanat Araştırma ve Spor Kulübü Derneği) tarafından sahnelendi.

2015 yılında Yasemin Dalkılıç’ın dalışlarının anlatıldığı YASEMİN DALKILIÇ’LA DÜNYANIN İNANILMAZ DALIŞLARI adındaki kitabı Cantek Bilim Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından yayınlandı.

2015 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin; Çanakkale Savaşları’nın 100. yılı dolayısıyla düzenlenen senaryo Yarışması’nda MENDİLİM KEKİK KOKUYOR adlı eseri birinci olarak ödüllendirildi.

2017 yılında çekilen UFUK’ adındaki kısa filmin senaryosunu yazdı.

2018 yılında TRT BELGESEL kanalında yayınlanan ‘BİLİNMEYEN TARİHİMİZ; CEHENNEM ADASI NARGİN’ adlı belgesellerin metin yazarlığını yaptı.

2018 yılında Tudem Yayınları’nın düzenlediği ‘Yetişkinlere Yönelik Roman Yazma Yarışması’ kapsamında ‘YAZARIN ÖLÜMÜ’ adındaki romanıyla dereceye girerek ödüllendirildi.

2019 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün yüksek bütçeli fonlarından ‘Uzun Metrajlı Kurgu Film’ desteği alarak SMP Yapım tarafından çekilen Çanakkale Savaşları’yla ilgili ödüllü senaryosu MENDİLİM KEKİK KOKUYOR 6 Mart 2020 vizyona girdi. 

2022 yılında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Rasim Öztekin anısına 2. Ulusal Türkçe Kürtçe Oyun Yazma Yarışması’nda ÇIK ÇIKABİLİRSEN İŞİN İÇİNDEN adlı yetişkinlere yönelik tiyatro oyunu ödüle (ikincilik) değer görüldü.

 2022 yılında Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen Sancar Maruflu Oyun Yazma Yarışması’nda İZMİR UNDERGROUND adlı yetişkinlere yönelik tiyatro oyunu ödüle (üçüncülük) değer görüldü.

Bu eserlerin dışında da yayınlanmayı bekleten romanları, sahnelenecek tiyatro oyunları ve yapımcısını arayan uzun metraj film senaryoları bulunmaktadır.

Videoyu oynat